Czyszczenie DPF – Zgierz

Wykonujemy wypalanie DPF w trybie serwisowym. Wśród naszych usług znajdziesz m.in.:

  • diagnostykę silnika przed wypalaniem,
  • regenerację i czyszczenie filtrów DPF,
  • wypalanie DPF przy użyciu nowoczesnych testerów.

Mamy duże doświadczenie w zakresie usług związanych z filtrami cząstek stałych, dlatego możemy zagwarantować precyzyjną ocenę stanu filtra oraz skuteczne wypalanie, regenerację i czyszczenie DPF. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług Kierowców ze Zgierza i okolic.

Piec do wypalania DPF

Dysponujemy piecem do wypalania filtrów cząstek stałych DPF/FAP/SCR. Piece regeneracyjne służą do powolnego spalania (utleniania) zapchanych cząsteczkami sadzy filtrów cząsteczek stałych, które są montowane w pojazdach z silnikiem Diesla.

Przy zastosowaniu filtrów samoczyszczących przez powłokę katalityczną, moduł filtra musi zostać wypalony w piecu odnawiającym, a następnie wyczyszczony sprężonym powietrzem. Piec odnawiający może być zastosowany do regeneracji najróżniejszych filtrów cząstek stałych. Po nastawianiu programu temperatura wzrasta do wysokości ok. 650ºC, tak aby wszystkie cząstki sadzy zostały wypalone (tj. utlenione). Proces wypalania filtra DPF trwa około 8 godzin.

Wypalanie filtra cząstek stałych nie zawsze jest konieczne – jeżeli na filtrze nie osadziło się zbyt wiele cząsteczek, wystarczyć może jego wyczyszczenie. Jeżeli problem z filtrem nasila się i konieczne staje się częstsze wypalanie, warto zdecydować się na regenerację filtra cząstek stałych, dzięki której filtr odzyska pierwotną wydajność.

piec dpf

Dlaczego warto zdecydować się na regenerację filtrów DPF?

Regeneracja filtrów DPF jest zazwyczaj tańsza niż zakup nowych egzemplarzy. Jest to oszczędny sposób na przywrócenie funkcjonalności tych podzespołów i wydłużenie ich żywotności. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale zwłaszcza w przypadku starszych aut, w których montaż nowych elementów okazuje się nieopłacalny. Zregenerowany filtr DPF z powodzeniem może pełnić swoją funkcję przez kolejne lata, co prowadzi do znacznych oszczędności.

Regeneracja filtra DPF jest również korzystna dla środowiska. Dzięki niej nie ma konieczności kupowania nowego podzespołu. Stary element może zostać wykorzystany ponownie, nie generując dodatkowych odpadów. 

Czyszczenie filtra DPF a silnik

Zapychanie się filtra DPF z powodu nagromadzenia się cząstek stałych może wpłynąć na pracę silnika. Gdy podzespół ten jest brudny, spaliny nie są w stanie swobodnie przepływać, co prowadzi do wzrostu oporu ich przepływu. Takie zjawisko może powodować następujące konsekwencje:

  • spadek mocy – blokada przepływu spalin przez filtr DPF może skutkować spadkiem mocy silnika,

  • zwiększone zużycie paliwa – przy zapchanym filtrze DPF silnik może pracować ciężej, co prowadzi do zwiększonego zużycia paliwa,

  • awarie silnika – jeśli filtr DPF jest silnie zablokowany, może to spowodować nadmierną presję w układzie wydechowym, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia lub awarii silnika.

Świadczymy kompleksowe usługi. Oprócz regeneracji filtra DPF możemy przeprowadzić również serwis klimatyzacji samochodowej w Zgierzu. Takie usługi wykonujemy w trakcie jednego pobytu auta w warsztacie, co skraca czas, w którym nasz klient nie może korzystać ze swojego pojazdu.

Zapraszamy.