Wypalanie DPF

Wykonujemy wypalanie DPF w trybie serwisowym. Wśród naszych usług znajdziesz m.in.:

  • diagnostykę silnika przed wypalaniem,
  • regenerację i czyszczenie filtrów DPF,
  • wypalanie DPF przy użyciu nowoczesnych testerów.

Mamy duże doświadczenie w zakresie usług związanych z filtrami cząstek stałych, dlatego możemy zagwarantować precyzyjną ocenę stanu filtra oraz skuteczne wypalanie, regenerację i czyszczenie DPF. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług Kierowców ze Zgierza i okolic.

Piec do wypalania DPF

Dysponujemy piecem do wypalania filtrów cząstek stałych DPF/FAP/SCR. Piece regeneracyjne służą do powolnego spalania (utleniania) zapchanych cząsteczkami sadzy filtrów cząsteczek stałych, które są montowane w pojazdach z silnikiem Diesla.

Przy zastosowaniu filtrów samoczyszczących przez powłokę katalityczną, moduł filtra musi zostać wypalony w piecu odnawiającym, a następnie wyczyszczony sprężonym powietrzem. Piec odnawiający może być zastosowany do regeneracji najróżniejszych filtrów cząstek stałych. Po nastawianiu programu temperatura wzrasta do wysokości ok. 650ºC, tak aby wszystkie cząstki sadzy zostały wypalone (tj. utlenione). Proces wypalania filtra DPF trwa około 8 godzin.

Wypalanie filtra cząstek stałych nie zawsze jest konieczne – jeżeli na filtrze nie osadziło się zbyt wiele cząsteczek, wystarczyć może jego wyczyszczenie. Jeżeli problem z filtrem nasila się i konieczne staje się częstsze wypalanie, warto zdecydować się na regenerację filtra cząstek stałych, dzięki której filtr odzyska pierwotną wydajność.

piec dpf